Resultat dag 1 SM-kval 2015

Vi har precis avslutat första kvaldagen på SM 2015. Dagen innehöll 26 matcher och mycket bra jobb från fighters, coacher, domare, funktionärer och publik. Tack! Vi ser fram emot morgondagens kvalmatcher som drar igång klockan 12.00.

 

Här är dagens resultat:

 

Resultat SM-kval 2015 dag 1 – 2015-01-24

 

M -71kg           Viktor Bolling vs. Björn Larsson

Vinnare: Viktor Bolling 2-1

 

M -75kg           Joakim Hägg vs. Patrik Alfredsson

Vinnare: Joakim Hägg RSC Injury

 

M -75kg           Marcus Liljedorff vs. Christian Nielsen

Vinnare: Marcus Liljedorff RSC Out class

 

M -75kg           Adai Jacob vs. Martin Svensson

Vinnare: Adai Jacob 3-0

 

F -51kg            Anna Ohlsson vs. Therese Gunnarsson

Vinnare: Therese Gunnarsson 3-0

 

F -51kg            Malin Dahl vs. Therese Snell

Vinnare: Therese Snell 2-1

 

F -57kg            Evelina Wikner vs. Sabina Landen-Mårtensson

Vinnare: Evelina Wikner 3-0

 

F -60kg            Sandra Bengtsson vs. Mikaela Persson

Vinnare: Sandra Bengtsson 3-0

 

F -60kg            Helene Leowinski vs. Emma Thyni

Vinnare: Emma Thyni 3-0

 

F -60kg            Patricia Axling vs. Nikolija Nina Milosevic

Vinnare: Patricia Axling 2-1

 

M -60kg           Amnart Lindholm vs. Oscar Johansson

Vinnare: Anmart Lindholm 3-0

 

M -60kg           Raafat Al-Maliki vs. Billy Bengtsson

Vinnare: Raafat Al-Maliki 3-0

 

M -60kg           Rasmus Wiberg vs. Filiph Waldt

Vinnare: Filiph Waldt 2-1

 

M -67kg           Antonis Vassiliou vs. Viktor Gustafsson

Vinnare: Viktor Gustafsson RSC Injury

 

M -67kg           Mathias Jonsson vs. Armin Akbari

Vinnare: Mathias Jonsson 3-0

 

M -67kg           Fredrik Björnander vs. Josef Huss

Vinnare: Fredrik Björnander RET

 

M -67kg           Jonas Berglund vs. Emil Flystam

Vinnare: Jonas Berglund 3-0

 

M -71kg           Max Ramqvist vs. Viktor Bolling

Vinnare: Max Ramqvist RET

 

 

M -71kg           Otabek Ergashev vs. Magnus Andersson

Vinnare: Magnus Andersson 2-1

 

M -71kg           Abdallah Habib vs. Tobias Jansson

Vinnare: Tobias Jansson 2-1

 

M- 71kg           Erik Lehmann vs. Arian Behrami

Vinnare: Arian Behrami 2-1

 

M -75kg           Alex Tobiasson Harris vs. Joakim Hägg

Vinnare: Alex Tobiasson Harris 3-0

 

M -75kg           Andreas Dahn vs. Burim Rama

Vinnare: Burim Rama RCS Head

 

M -75kg           Mattias Johansson vs. Marcus Liljedorff

Vinnare: Marcus Liljedorff 2-1

 

M -75kg           Alexander Glemme vs. Adai Jacob

Vinnare: Alexander Glemme WO

 

M -81kg           Niklas Karlsson vs. Lambert Rutaganda

Vinnare: Lambert Rutaganda KO

 

M -81kg           Tim Waage vs. Kim Dahlgren

Vinnare: Kim Dahlgren 3-0

 

//Lena Olsson, Tävlingsrådet

2015-01-24T18:59:17+00:00 januari 24th, 2015|

Leave A Comment