Kvalet börjar med åttondelsfinaler för H -75 kg, H -71 kg, H -67 kg och H -63,5 kg på torsdagen den 11 februari. Invägning och lottning för dessa klasser sker alltså på torsdagen.

Övriga viktklasser startar sitt kval fredagen den 12:e. Invägning och lottning sker då på fredagen.

Vi kommer inom kort att återkomma med tidsschema och ytterligare information.

 

Anmälda SM 2016

D -48 kg

Cornelia Banarp

Sandra Godvik

Ellinore Ekström

Ida Sihvonen

Camilla Danielsson

 

D -51 kg

Therese Snell

Malin Dahl

Johanna Rydberg

Anna Ohlsson

Jennifer Qvistberg

Josefine Lindgren

Pållan Carlsson

Therese Gunnarsson

 

D -54 kg

Linda Åhlström

Anna Höglund

Sofia Olofsson

Claudia Sendlak

 

D -57 kg

Josefine Olsson

Emelie Lekebjer

Evelina Wikner

Julia Lagerström

Emma Thyni

Elin Öberg

Filiz Demirbek

Patricia Axling

 

D -60 kg

Sandra Bengtsson

Linda Östergren

Johanna Gustavsson

Sara Matsson

 

D -63,5 kg

Clara Engstrand

Zina Djelassi

Johanna Kumlin

Erica Björnestrand

Victoria Garcia

Mikaela Persson

Isa Tidblad Keskikangas

 

D -67 kg

Ewin Ates

Bea Malecki

 

D -71 kg

Lisa Anderback

Jennifer Österlin

Lina Bergly

Elina Nilsson

Anna Dahlbom

Anna Strandberg

 

D -75 kg

Angela Mamic

 

H -51 kg

Giang Hoang

 

H -57 kg

Yousef Bouagar

Viet Hoang

David Kurbanov

Harem Gulani

Jonathan Zeray

 

H -60 kg

Johan Nörgaard

Rasmus Wiberg

Jaafar Al-Qashaami

Filiph Waldt

Amnart Lindholm

Timmoi Lawoko

 

H -63,5 kg

William Wisen

Rodrigo Oyanedel Silva

Idriss Chab

Hamza Bougmza

Nima Tahvilzadeh

Gabriel Tutak

Fredrik Oskarsson

Raafat Almaliki

Peter Gelius

Nasim Kazem

Othmane Bensahla

Cristobal Guerrero Olivares

Kim Falk

Stellan Kok

Hussein Ibrahim

 

H -67 kg

Johannes Söderberg

Kevin Mickelsson

Patrik Hahn

Ali D Harb

Josef Huss

Andreas Bjerenius

Sohel Akhbari

Emil Flystam

Pooya Tabari

Cristian Karlsson

Allen Hasanbegovic

Jonas Berglund

Mario Cartagena

Jacob Lejegård

Samuel Bark

Christian Odesho

 

H -71 kg

Abdallah Habib

Erik Lehmann

Nils Olsson

Tobias Jansson

Ittipon Sriboontum

Richard Pettersson

John Gustavsson

Andreas Dahn

Ricardo Gonzalez

Sanny Dahlbeck

Magnus Andersson

Daniel Beronius

 

H -75 kg

Constantino Nanga

Otman Boujrad

Burim Rama

Adai Jacob

Joakim Hägg

Magnus Berggren

Adam Johansson

Rikard Norlén

Marcus Liljedorff

Patrik Alfredsson

Otabek Ergashev

 

H -81 kg

Saman Ahanin

Jian Amiri

Patrik Lyzell

Anton Wallgren

Khader Dahdouli

Keiwan Adibi

Meran Zangana

 

H -86 kg

Erik Berglund

Johan Andersson

Faris Lukovic

Cristian Malm

Patrik Loverfeldt

 

H -91 kg

Jonatan Kumlin

Saman Elyass

 

H +91 kg

Johnny Iwersen

Simon Ogolla

James Daffeh

 

Observera att listan är preliminär då betalningsinformation ännu ej är klar pga. att det varit röda dagar, dvs. ej bankdagar.

Klubbnamn kommer att delges vid senare tillfälle. Detta beror på att många anmälningar innehåller felaktiga/förkortade klubbnamn och måste följas upp.

Vid eventuella frågetecken kring anmälningarna kontakta tavling@muaythai.se

 

//Sv Muaythaiförbundet via tävlingskommittén.