Så har anmälan för SM 2017 stängt och vi kan nu presentera de 115 deltagare som anmält sig.

(Namn markerade i röd text har lämnat in avanmälan)

-45kg Damer
Annemai Palacios, El Condor Muay Thai IF
Camilla Danielsson, Odenplan Fightgym Idrottsförening
Moa Persson, BK Slagskeppet Muay Thai

-48kg Damer
Ellinore Ekström, Fighter Muay Thai Förening
Sandra Godvik, Djurgårdens IF Kampsportsförening
Josefine Lennerkrantz, IF Fight Center Linköping
Susanna Salmijärvi, Göteborg Muay Thai IF

-51kg Damer
Therese Gunnarsson, Öresund Muay Thai Camp IF
Jennifer Qvistberg, Sit Perong Drakstadens Muay Thai IF
Malin Dahl, Göteborg Muay Thai IF
Filippa Ikoona, 5-Star MuayThai IF
Johanna Rydberg, Helsingborg Muay Thai IF
Josefin Lindgren Knutsson, Allstars Kampsportsförening

-54kg Damer
Sofia Olofsson, Odenplan Fightgym Idrottsförening
Bianca Antman, Allstars Kampsportsförening
Anna Höglund, BK Slagskeppet Muay Thai

-57kg Damer
Evelina Wikner, Fighter Muay Thai Förening
Lwam Tesfai, Aneby Muay Thai klubb
Emma Thyni, Öresund Muay Thai Camp IF
Patricia Axling, Odenplan Fightgym Idrottsförening
Jessica Rojas, South Side Muay Thai IF

-60kg Damer
Linda Östergren, Aneby Muay Thai klubb
Jenny Walnestedt, Combat Academy IF Täby
Zina Djelassi, Masters Gym Kick & Thaiboxning IF
Johanna Gustafsson, Odenplan Fightgym Idrottsförening
Sara Bengtsson, Halmstad Muay Thai IF
Isa Tidblad Keskikangas, TIP Muay Thai IF

-63,5kg Damer
Hanna Pekola, Combat Academy IF Täby
Erica Björnestrand, Öresund Muay Thai Camp IF
Johanna Kumlin, Heavy Hands Muay Thai Jönköping IF
Sara Matsson, Rinkeby Muay thai klubb

-67kg Damer
Sofia Junttila, Fight Club Borlänge
Bea Malecki, Allstars Kampsportsförening
Ewin Ates, Öresund Muay Thai Camp IF
Emma Johansson, BK Slagskeppet Muay Thai

-71kg Damer
Pernilla Palm, Real Fighter Sällskap
Anna Strandberg, TIP Muay Thai IF
Angela Mamic, Fighter Muay Thai Förening

-57kg Herrar
Harem Gulani, Renyi Umeå Idrottsförening
Leo Eshagi, Göteborg Muay Thai IF
Jonathan Åman, OneChai Muaythai & K1 IF
Jonathan Zeray, Klubb Sweden Top Team
Giani Hoang, Odenplan Fightgym Idrottsförening

-60kg Herrar
Alexander Johannesson, Fighter Muay Thai Förening
Tolga Atanasov, Tullinge Muay Thai thaiboxningsförening
Yousef Bougar, South Side Muay Thai IF
Richard Petersson, Malmö Muaythai IF
Filiph Waldt, Göteborg Muay Thai IF
Alireza Mehrvash, BK Slagskeppet Muay Thai

-63,5kg Herrar
Idriss Chab, Real Fighter Sällskap
Bachir Abouali, Fighter Muay Thai Förening
Charlie Sano, Renyi Umeå Idrottsförening
Markus Lyck, Heavy Hands Muay Thai Jönköping IF
Gabriel Tutak, Masters Gym Kick & Thaiboxning IF
Jonas Berglund, Sit Perong Drakstadens Muay Thai IF
Michael Carrby, Malmö Muaythai IF
Nasim Kazem, Göteborg Muay Thai IF

-67kg Herrar
Carl Lindefeldt, Förening Söders Fight Gym
Alexander Welin, Fighter Muay Thai Förening
Eric Engström, Team East muay Thai
Mathias Jonsson, Tullinge Muay Thai thaiboxningsförening
Ruben Dendoko, Lotus Muay Thai Klubb
Jonas Markstedt, Åkersberga Muay Thai IF
Kevin Mickelsson, Rinkeby Muay thai klubb
Nils Olsson, Arvika Boxing Camp IF
Fredrik Oskarsson, Heavy Hands Muay Thai Jönköping IF
Mario Cartagena, Varbergs Thaiboxningsklubb
Ali Yorulmaz, South Side Muay Thai IF
Fria Muhammed, Sit Perong Drakstadens Muay Thai IF
Peter Zorn, OneChai Muaythai & K1 IF
Allen Hasanbegovic, Föreningen Coloseum Fightcenter Skövde
Raafat Al-Maliki, Malmö Muaythai IF
Mathias Carlsson, IF Ironman Fighting Academy Norrköping
Emil Flystam, Kampsportsföreningen Växjö Titans

-71kg Herrar
Oliver Axelsson, Heavy Hands Muay Thai Jönköping IF
Abdallah Habib, Rinkeby Muay thai klubb
Sanny Dahlbeck, Odenplan Fightgym Idrottsförening
Cristian Karlsson Rodriguez, OneChai Muaythai & K1 IF
Patrik Alfredsson, Djurgårdens IF Kampsportsförening
Magnus Andersson, Halmstad Muay Thai IF
William Jacobsson, BK Slagskeppet Muay Thai

-75kg Herrar
Jesper Costmar, IF Svea Muay Thai / Kickboxning
Otman Boujrad, Fighter Muay Thai Förening
Anders Nord, Ironman Thaiboxning Klubb
Driton Rama, C4 Kick & Thaiboxnings klubb
Jesper Höwing, Varbergs Thaiboxningsklubb
Constantino Nanga, Klubb Stockholm Muay Thai
Ludvig Forsberg, Malmö Muaythai IF
Joakim Hägg, Göteborg Muay Thai IF
Samir Mehinovic, BK Slagskeppet Muay Thai

-81kg Herrar
Max Andersson, Real Fighter Sällskap
Saman Sami Ahanin, Fighter Muay Thai Förening
Jian Amiri, Tullinge Muay Thai thaiboxningsförening
Andreas Linger, Ironman Thaiboxning Klubb
Johan Andersson, Öresund Muay Thai Camp IF
Burim Rama, C4 Kick & Thaiboxnings klubb
Keiwan Adibi, Klubb Stockholm Muay Thai
Weil Essaisi, Rinkeby Muay thai klubb
Nils Påhlman, Malmö Muaythai IF
Anton Wallgren, Göteborg Muay Thai IF
Aron Felixson, OneChai Muaythai & K1 IF
Marcus Johansson, Kungsbacka Fight Team IF
Kim Dahlgren, Halmstad Muay Thai IF
Olof Dahlberg, BK Slagskeppet Muay Thai

-86kg Herrar
Adam Svensson, C4 Kick & Thaiboxnings klubb
Erik Berglund, Heavy Hands Muay Thai Jönköping IF
Jafar Mukri, VBC Väsby IF
Christian Malm, OneChai Muaythai & K1 IF
Stefan Hagberg, Djurgårdens IF Kampsportsförening
August Asztely, Göteborg Muay Thai IF
Andreas Gardasevic, Halmstad Muay Thai IF

-91kg Herrar
Wasim Elkassem, Helsingborg Muay Thai IF
Adnan Atci, Klubb Sweden Top Team
Hannes Ezelius, TIP Muay Thai IF

+91kg Herrar
Simon Ogolla, Vallentuna Boxingcamp Idrottsförening
James Daffeh, BK Slagskeppet Muay Thai

 

 

Observera att nedanstående anmälningar endast är giltiga då anmälningsavgiften för SM inkommit och klubbens medlemskap i förbundet för 2017 är betald. Eftersom att medlemskapsfakturorna ännu ej förfallit kan denna lista komma att förändras efter förfallodatum.

Vet ni med er att ni var sent ute med betalning av anmälningsavgiften är ni välkomna att sända in en kopia på betalningen till vår kassör som bevis på att betalning skett innan anmälningstiden var ute. kassor@muaythai.se

Frågor gällande anmälningar sänds till Lena Olsson 

Kika gärna på Facebook-evenemanget!