Samtliga resultat från fredagen och lördagens matcher finns att läsa efter brytet

Fredagens matcher (åttondels- och kvartsfinaler) med resultat

vikt tävlande Match nr Resultat
71 kg Marcus Liljendorff – Jonathan Svenson 1 3-0
54 kg D Jenni Krigsman – Linda Åhlström 2 3-0
54 kgD Evelina Wikner – Linda Tjernström 3 3-0
63,5 kgD Mette Andersson – Isa Tidblad 4 3-0
63,5 kgD Mia Mattsson – Ulrika Lundgren 5 2-1
63,5 kg Mattias Jonsson – Cristoffer Axelsson 6 2-1
63,5 kg Jonathan Ljungström – Martin Fouda 7 3-0
63,5 kg Viktor Gustafsson – Rafat Al Malik 8 3-0
60 kg Rasmus Wiberg – Amnart Lindholm 9 RSC
67 kg Anders Ngyuen – Mario Cartagena 10 3-0
75 kg Andre Bånghäll – Kalle Westerberg 11 3-0
75 kg Meran Zangana – Daniel Sandell 12 RSC
75 kg Johan Herö – Morgan Ljung 13 3-0
75 kg Reber Alwand – Danyal Amjalou 14 3-0
81 kg Patrik Lyzell – Dennis Jacobsson 15 3-0
81 kg Mattias  Johansson – Mattias Bodner 16 3-0
+91 kg Ferid Zukic – Kristoffer Hagberg 17 3-0
+91 kg Simon Ogolla – Magnus Haglund 18 RSC
71 kg Sanny Dahlbeck – Marcus Liljendorff 19 RSC
71 kg Arian Behrami – Antonis Vasiliou – 20 2-1
71 kg Mattias Rosenlind – Fredrik Björnander 21 3-0
71 kg Joakim Figueiredo – Johan Quick 22 3-0

Lördagens (semifinaler) resultat

vikt tävlande Match nr Resultat
51 kg D Susan Kariuki – Therese Gunnarsson 1 3-0
54 kg D Jenni Krigsman – Jessica Isaksson 2 2-1
54 kg D Sofia Olofsson – Evelina Wikner 3 3-0
57 kg D Maria Elin Olsson – Sabrina Mårtensson 4 3-0
57 kg D Linnea Larsson – Nanthiya Srisawai 5 3-0
60 kg D Madeleine Vall – Emma Thyni 6 3-0
63,5 kg D Lina Länsberg – Mette Andersson 7 3-0
63,5 kg D Miriam Ekvall – Mia Mattsson 8 3-0
57 kg Peeyaphong – Rasmus Olsson 9 3-0
60 kg Hamza Bougzma – Rasmus Wiberg 10 3-0
60 kg Samuel Bark – Prudencio Aiyte 11 3-0
63,5 kg Mattias Jonsson – Juliano Altmeyer 12 RSC
63,5 kg Viktor Gustavsson – Jonathan Ljungström 13 2-1
67 kg Anders Ngyuen – Adel Ekvall 14 3-0
67 kg Abdou Karim Chorr – Nima Tahvilzadeh 15 3-0
71 kg Sanny Dahlebeck – Arian Behrami 16 3-0
71 kg Mattias Rosenlind – Joakim Figueiredo 17 3-0
75 kg Andre Bånghäll – Mehran Zangana 18 3-0
75 kg Johan Herö – Riber Alwand 19 3-0
81 kg Patrik Lyzell – Rickard Pettersson 20 3-0
81 kg Yasin Bensenouci – Mattias Bodner 21 3-0
+91 kg Kristoffer Kennäng – Ferid Zukic 22 3-0
+91 kg Simon Ogolla – Dzenan Hasicanic 23 RSC