Nu närmar vi oss att äntligen få se den svenska eliten göra upp i ringen under dagarna tre. SM 2021 avgörs i Göteborg 27-29 maj. Vill ni har information om eventet kan ni läsa mer här.

Vi har nu sammanställt de anmälningar som inkommit till förbundet och kan konstatera att 52 herrar och 32 damer är med och kämpar om att koras till svenska mästare 2021. (Namn som rödmarkerats har sedan publicering avanmält sitt deltagande)

 

Damer -45 kg

Camilla Danielsson, Odenplan Fightgym Idrottsförening

Moa Persson, OneChai Muaythai & K1 IF

 

Damer -48 kg

Freja Kågström, Natural Born Fighter – Kampakademi IF

Sofia Holmer, Odenplan Fightgym Idrottsförening

 

Damer -51 kg

Josefine Lindgren Knutsson, Allstars Kampsportsförening

Johanna Persson, Gävle Stand-Up Fighting Camp IF

Lauren Kertez, Malmö Muay Thai IF

Jessica Jerrås, Uppsala Kampsportcenter IF

 

Damer -54 kg

Anna Höglund, BK Slagskeppet Muay Thai

Tove Brodin, Fighter Centre IF

Moa Carlsson, Halmstad Muay Thai IF

Uma Galli, Impact Kampsportscenter IF

Ida Holmgren, Odenplan Fightgym Idrottsförening

Vilda Ekhorn, OneChai Muaythai & K1 IF

 

Damer -57 kg

Evelina Wikner, Fighter Centre IF

Livia Malmborg Nygaard, Malmö Muay Thai IF

Patricia Axling, Odenplan Fightgym Idrottsförening

Filiz Demirbek, OneChai Muaythai & K1 IF

 

Damer -60 kg

Linda Östergren, Aneby Muay Thai klubb

Rebecca Ling, Fighter Centre IF

Frida Lindberg, Uppsala Kampsportcenter IF

Ewin Ates, Öresund Muay Thai Camp IF

 

Damer -63.5 kg

Alexandra Andersröd, Göteborg Muay Thai IF

Emelie Johans, Odenplan Fightgym Idrottsförening

Viktoria Lauenstein, South Side Muay Thai IF

Erica Björnestrand, Öresund Muay Thai Camp IF

 

Damer -67kg

Nikolija Milosevic, Bulldog Training Center IF

Joanna Steffansson, Öresund Muay Thai Camp IF

Emma Stonegård, Impact Kampsportscenter

 

Damer -71 kg

Sofia Kosunen, Göteborg Muay Thai IF

Sofia Junttila, Leksand Muaythai Thaiboxningsförening

Lisa Parker, Tullinge Muay Thai thaiboxningsförening

Angela Mamic, Öresund Muay Thai Camp IF

 

Herrar -57 kg

Giang Hoang, Odenplan Fightgym Idrottsförening

Javad Vahid Rezah, Fighter Centre IF

Jonathan Hammar, Impact Kampsportcenter IF

Harem Gulani, Umeå Muaythai IF

 

Herrar -60 kg

Alireza Mehrvash, BK Slagskeppet Muay Thai

Sam Ghoroghi, Fighter Centre IF

Nicholas Bryant, Göteborg Muay Thai IF

Yoseph Jebril, Malmö Muaythai IF

Liam Komijani, Norrortens Kampsportscenter IF

 

Herrar -63.5 kg

Magnus Blomberg, BK Slagskeppet Muay Thai

Linus Bylander, Föreningen Fightgym Borås

Robin Sundlöf, Göteborg Muay Thai IF

Samuel Persson, Malmö Muaythai IF

Robert Nordkvist, Natural Born Fighter Kampakademi IF

Daniel Lejonstad, Odenplan Fightgym Idrottsförening

Jesper Deiber, Tullinge Muay Thai thaiboxningsförening

 

Herrar -67 kg

Nils Olsson, Arvika Boxing Camp IF

Kim Falk, Drakstadens Kampsports Klubb

Leo Eshagi, Göteborg Muay Thai IF

Kenny Hong, Halmstad Muay Thai IF

Rahil Mohammed Abdur, Malmö Muaythai IF

Viktor Petersson, Odenplan Fightgym Idrottsförening

Amir Alwand, Klubb Sweden Top Team

 

Herrar -71 kg

Robin Jacobsson, Föreningen Fightgym Borås

Poramin Atsawawitthayanon, Göteborg Muay Thai IF

Emil Flystam, Halmstad Muay Thai IF

Sutatep Ninsri, Karlstad Muay Thai IF

Robbie Daniels, Malmö Muaythai IF

Rasmus Eriksson, Odenplan Fightgym Idrottsförening

Nickolas Havbring, Real Fighter Sällskap

Robin Malmgren Mofalk, Klubb Sweden Top Team

Jonathan Larsson, Tullinge Muay Thai thaiboxningsförening

 

Herrar -75 kg

Sixten Larsson, Föreningen Fightgym Borås

Cedrik von Heiroth, Golden Leaf kickboxningsklubb

Dalian Dawoody, Karlstad Muay Thai IF

Forat Najam, Malmö Mixed Martial Arts IF

Kim Norén, South Side Muay Thai IF

Anton Sjöqvist, Tullinge Muay Thai thaiboxningsförening

 

Herrar -81 kg

Lars Vagnborg, Drakstadens Kampsports Klubb

Marcus Sundin Liljedorff, Halmstad Muay Thai IF

Givi Sadzaglishvili, Impact Kampsportcenter IF

Leonardo Hiltunen Long, Odenplan Fightgym Idrottsförening

Kevin Källving, OneChai Muaythai & K1 IF

Levi Jonsson, South Side Muay Thai IF

Constantino Nanga, Klubb Sweden Top Team

Fredrick Eriksson, Tullinge Muay Thai thaiboxningsförening

 

Herrar -86 kg

Dennis Georgsson, Fightclub Freestyle Stockholm IF

Niklas Åman, Fit4Fight Gym Idrottsförening

David Tossou, Natural Born Fighter Kampakademi IF

Daniel Sheibani, Odenplan Fightgym Idrottsförening

Arthur Balekelayi, Klubb Stockholm Muay Thai

Anton Wall, Halmstad Muay Thai IF

Andreas Lilliecrona, Varbergs Thaiboxningsklubb

 

Herrar +91 kg

Joel Larsson, C4 Thaiboxningsklubb

 

 

Eventuella avanmälningar meddelas till lenasmtf@gmail.com