Nu har anmälningstiden för det första JSM samt RM i Diplom gått ut och totalt blir det 81 boxare som kommer ställa upp. Att poängteras är att detta är, till antalet deltagare sett, större än vad Senior-SM var för tre-fyra år sedan. STORT tycker vi i Svenska Muaythai-förbundet!

Klubbarna kommer få ut information ang. betalning och liknande under kvällen. En del klubbar har även fått andra förfrågningar så som viktklassutjämning och liknande, så håll koll på era inboxar!

Startfält i RM i Diplom-Thaiboxning följer nedan (OBS.vissa justeringar i vikter har gjort så att längden på boxarna ej skall variera allt för mycket. Det är semi-kontakt så detta skall ej påverka boxarna i någon större grad)

Flickor
-40-45 kg, Isabell Ahlgren, Slagskeppet – Jennie Bjurenheim Sandelius, Fight Camp Warberg
-50-55 kg
Claudia Sendlak, Halmstad MT
Mikaela Hallberg, Halmstad MT
Pauline Fredriksson, Onechai MT
-62-64 kg, Cassadra Lindh, Halmstad MT – Denise Ljungbeck, TiP MT
Pojkar
-45 kg, Oliver Cronsten Stockholm MT – Ludvig Sköld
-48 kg, Kevin Mickelsson, Stockholm MT – Ludvig Risholm, Helsingborg MT
-51 kg
Mattias Andersson Helsingborg MT
Nopavin Nualkam, Växjö Titans
Olle Bånghäll, Fight Camp Warberg
Tolga Atanasov, Tullinge MT
-54 kg
Fredrik Dahlin, Halmstad MT
Noel Brattström, Real Fighter Lund
Simon Aidermo, Fight Camp Warberg
Thai Lindqvist, Halmstad MT
-57 kg
Elliot Ferning, Halmstad MT
Felix Bengtsson, Fight Camp Warberg
Idriss Chabb, Real Fighter Lund
-60 kg
Abbe Khattab, Real Fighter Lund
Allan Berglund, Onechai MT
Haidar Amin, Dalarnas MT
Alexander Broms, Fight Camp Warberg
Linus Ljesic, Fight Camp Warberg
-63,5 kg
Besnik Bocky, Real Fighter Lund
Johan Brandt, Fight Camp Warberg
Lukas Pesäma, Vaggeryd MT
Marcus Radecky, Perrys Gym
William Lewin, TiP Mt
Yanoch Pizzaro, Göteborg MT
-69 kg
Andreas Holmberg, Loyalty MT
Dennis Omerovic, Halmstad MT
Jesper Bånghäll, Fight Camp Warberg
Måns Rosenberg, TiP MT
Oliver Lundin, Halmstad MT

 
Och nedan följer startfältet i JSM (Obs. kolla mail om osäkerhet):

Damer
-57 kg, Ellinor Falkman, Helsingborg MT – Nanthaiya Srisawai, Karlstad MT
-60 kg, Olivia Carlsson, Fight Camp Warberg – Sara Holm, Göteborg MT
Herrar
-54 kg
Ahmed Kurban, Drakstaden MT
Allan Sajfi, Vallentuna Boxing Camp
Max Elo, Rinkeby MT
Onur Demir, Rinkeby MT
-57 kg
Rasmus Olsson, Karlstad MT – Yousef Karimi, Växjö Titans
-60 kg
Filip Kruse, Karlstad MT
Jonas Dahlman, 12 Kings MT
Mohammad Hakimi, Dalarnas MT
Stellan Kok, Halmstad MT
William Gillberg, Ironman MT
-63,5 kg
Dawid Luczak, Fightclub Freeboxing Stockholm
Elias Lindbäck, Nacka KC
Kevin Siu, Vallentuna Boxing Cam
Oscar Johansson, Fightgym Borås
Stephen Sandro Ekerstedt Aprico, Slagskeppet
William Wisén, Stockholm MT
Wilson Terras, Fightclub Freeboxing Stockholm
-67 kg
Nazim Kazem, Göteborg MT
Rikard Andersson, Fightgym Borås
Timmy Dahlbeck, Slagskeppet
Wahid Timo Naia, Vallentuna Boxing Camp
-71 kg
Isac Kilic, Wasa KC
Pavel Jalal, Linköping KC
-75 kg
Alexander Glemme, Glommen MT
David Schrutz, Fightclub Freeboxing Stockholm
Mattias Larsson, Fightgym Borås
Rafael Flauto, Loyalty MT
Robin Martinsson, Wasa KC
Robin Roos, Västerås FT
Robin Ström, Aneby MT
-81 kg
Anton Johansson, Vaggeryd MT
Jens Persson, Fightcenter Simrishamn
Marcus Andersson, Helsingborg MT

Betala in 350 kr per deltagare till bg 383-2177 senast fredagen den 4 maj, OBS! har ni inte betalt plockas ni bort från turneringen och räknas som avanmälda.  

Flickor
-40-45 kg, Isabell Ahlgren, Slagskeppet – Jennie Bjurenheim Sandelius, Fight Camp Warberg
-50-55 kg
Claudia Sendlak, Halmstad MT
Mikaela Hallberg, Halmstad MT
Pauline Fredriksson, Onechai MT
-62-64 kg, Cassadra Lindh, Halmstad MT – Denise Ljungbeck, TiP MT
Pojkar
-45 kg, Oliver Cronsten Stockholm MT – Ludvig Sköld
-48 kg, Kevin Mickelsson, Stockholm MT – Ludvig Risholm, Helsingborg MT
-51 kg
Mattias Andersson Helsingborg MT
Nopavin Nualkam, Växjö Titans
Olle Bånghäll, Fight Camp Warberg
Tolga Atanasov, Tullinge MT
-54 kg
Fredrik Dahlin, Halmstad MT
Noel Brattström, Real Fighter Lund
Simon Aidermo, Fight Camp Warberg
Thai Lindqvist, Halmstad MT
-57 kg
Elliot Ferning, Halmstad MT
Felix Bengtsson, Fight Camp Warberg
Idriss Chabb, Real Fighter Lund
-60 kg
Abbe Khattab, Real Fighter Lund
Allan Berglund, Onechai MT
Haidar Amin, Dalarnas MT
Alexander Broms, Fight Camp Warberg
Linus Ljesic, Fight Camp Warberg
-63,5 kg
Marcus Radecky, Perrys Gym
Besnik Bocky, Real Fighter Lund
William Lewin, TiP Mt
Yanoch Pizzaro, Göteborg MT
Johan Brandt, Fight Camp Warberg
Lukas Pesäma, Vaggeryd MT
-69 kg
Oliver Lundin, Halmstad MT
Måns Rosenberg, TiP MT
Dennis Omerovic, Halmstad MT
Jesper Bånghäll, Fight Camp Warberg