Efter en dag fylld av 22 stycken semifinaler har vi nu våra finalister i årets svenska mästerskap. Dagens resultat ser ut som nedan:

  1. Damer -51 kg

Jessica Jerrås, Uppsala kampsportcenter – Lauren Kertez, Malmö Muaythai 3-0

 

  1. Herrar -60 kg

Alireza Mehrvash, Slagskeppet – Yoseph Jebril, Malmö Muaythai 2-1

 

  1. Herrar -60 kg

Nicholas Bryant, Göteborgs Muaythai – Sam Ghoroghi, Fighter Centre IF 3-0

 

  1. Damer -54 kg

Uma Galli, Impact Kampsportcenter – Ida Holmgren, Odenplan Fightgym 3-0

 

  1. Damer -54 kg

Moa Carlsson, Halmstad Muaythai – Vilda Ekhorn, OneChai Muaythai 2-1

 

  1. Herrar -63,5 kg

Daniel Lejonstad, Odenplan Fightgym – Magnus Blomberg, Slagskeppet 3-0

 

  1. Herrar -63,5 kg

Linus Bylander, Borås Fightgym – Robin Sundlöf, Göteborgs Muaythai 3-0

 

  1. Damer -63,5 kg

Viktoria Lauernstein, South Side Muaythai – Alexandra Andersröd, Göteborg Muaythai 3-0

 

  1. Damer -63,5 kg

Erica Björnestrand, Öresund Muaythai – Emelie Johans, Odenplan Fightgym 3-0

 

  1. Herrar -67 kg

Kenny Hong, Halmstad Muaythai – Amir Alwand, Sweden Top Team 3-0

 

  1. Herrar -67 kg

Kim Falk, Drakstadens kampsportsklubb – Leo Eshagi, Göteborgs Muaythai 2-1

 

  1. Damer -67 kg

Nikolija Milosevic, Bulldog training center – Joanna Steffansson, Öresund Muaythai 3-0

 

  1. Herrar -71 kg

Rasmus Eriksson, Odenplan Fightgym – Robbie Daniels, Malmö Muaythai 3-0

 

  1. Herrar -71 kg

Jonathan Larsson, Tullinge Muaythai – Poramin Atsawawitthayanon, Göteborg Muaythai 2-1

 

  1. Herrar -75 kg

Dalian Dawoody, Karlstad Muaythai – Kim Norén, South side Muaythai 3-0

 

  1. Herrar -75 kg

Anton Sjöqvist, Tullinge Muaythai – Cedric von Heiroth, Golden Leaf 3-0

 

  1. Damer -71 kg

Angela Mamic, Öresund Muaythai – Sofia Kosunen, Göteborg Muaythai 3-0

 

  1. Damer -71 kg

Sofia Junttila, Leksand Muaythai – Lisa Parker, Tullinge Muaythai 3-0

 

  1. Herrar -81 kg

Marcus Sundin Liljedorff, Halmstad Muaythai – Levi Jonsson, South Side Muaythai 3-0

 

  1. Herrar -81 kg

Fredrick Eriksson, Tullinge Muaythai – Lars Vagnborg, Drakstadens kampsportsklubb KO round 1

 

  1. Herrar -86 kg

Anton Wall, Halmstad Muaythai – David Tossou, Natural born fighter RSC Outclass round 3

 

  1. Herrar -86 kg

Arthur Balekelayi, Stockholm Muaythai – Niklas Åman, Fit4Fight 3-0