37 matcher gick i Halmsta arena idag. Här är samtliga fighters resultat. Yusef Ramadan vs Thomas Johansson.

Fight 1 Ring 1: Åttondelsfinal Herrar -60 Mattias Jonsson vs Hamza Bougzma.

WP: Alexander Arutyunyan

Fight 2 Ring 2: Åttondelsfinal Herrar -63,5 Alexander Arutyunyan vs Jakob Looström.

WP: Hamza Bougzma

 

Fight 3 Ring 1: Åttondelsfinal Herrar 63,5 Viktor Gustafsson Halmstad Muay thai vs Kardo Karaman Achmed 019

WP: Viktor Gustafsson Halmstad Muay thai

Fight 4 Ring 2: Åttondelsfinal Herrar 63,5 Rickard Pettersson Malmö muay thai vs Prudencio Ayite Realfighter

WP: Prudencio Ayite Realfighter

 

Fight 5 Ring 1: Åttondelsfinal Herrar 67 Mario Cartagena, Varbergs thaiboxningsklubb vs Riro Ati Fightclub Stockholm

WP: Mario Cartagena, Varbergs thaiboxningsklubb

Fight 6 Ring 2: Åttondelsfinal Herrar 67 Abdou Karim Chorr, SBC IF vs Mathieu Imbert, Fighter Muay thai

WP: Abdou Karim Chorr, SBC IF

 

Fight 7 Ring 1: Semifinal damer -48 Angelica Falk, Fightgym Borås vs Anna Horvat, Tip muaythai

WP: Angelica Falk

Fight 8 Ring 2: Semifinal Damer -51 Susan Kariuki, SBC IF vs Therese Gunnarsson Västerås KC

WP: Susan Kariuki 2–1

 

Fight 9 Ring 1: Semifinal Damer -51 Jenny Krigsman Onechai muay thai vs Johanna Rydberg Helsingborgs muay thai

WP: Johanna Rydberg, Helsingborgs muay thai

Fight 10 Ring 2: Kvartsfinal Damer -54 Johanna Fossenstrand Göteborgs muay thai vs Martina Hallenborg Helsingborgs muaythai

WP: Martina Hallenborg, Helsingborgs muay thai

Fight 11 Ring 1 Kvartsfinal Damer -54 Sofia Olofsson Slagskeppet vs Linn Wennergren Fighter muaythai

WP: Sofia Olofsson 2-1

Fight 12 Ring 2 Kvartsfinal Damer -57 Johanna Moe VBC vs Emma Thyni Malmö muay thai

WP: Emma Thyni

 

Fight 13 Ring 1 Kvartsfinal Damer -57 Madeleine Vall Halmstad Muay thai vs Josefin Olsson, Ren yi

WP: Madeleine Vall, Halmstad muay thai

Fight 14 Ring 2 Kvartsfinal Damer -57 Pållan Carlsson Slagskeppet vs Elna Nilsson Real fighter

WP: Elna Nilsson, Real fighter

 

Fight 15 Ring 1 Semifinal Damer -63,5 Miriam Ekvall Halmstad muay thai vs Ulrika Lundgren Ren yi

WP: Miriam Ekvall

Fight 16 ring 2 Kvartsfinal Herrar -75 Mehran Zangana VBC vs Alex Tobiasson Harris Fighter muay thai

No contest, Alex Tobiasson Harris vidare.

Fight 18 Ring 2 Semifinal Herrar +91 Johnny Iversen Halmstad muay thai vs Kristoffer Kennäng Varbergs thaiboxningsklubb

WP: Johnny Iversen, Halmstad muay thai

 

Fight 17 Ring 1 Semifinal Herrar –75 Mohammed Younis Real fighter vs Johan Herö Halmstad muay thai

W RSC H: Johan Herö, Halmstad Muay thai

Fight 20 Ring 2 Kvartsfinal herrar -60 Johan Franzén, Malmö muay thai vs Saner Phromson, Karlstad muay thai

WP 2–1: Saner Phromsorn, Karlstad muay thai

Fight 19 Ring 1 Semifinal Herrar +91 Joel Larsson Friends gym vs Dzenan Hasanic, IF Norrköping

WP: Joel Larsson, Friends gym

 

 

 

Fight 21 Ring 1 Kvartsfinal herrar -60 Thomas Johansson, Fighter muay thai vs Yusef Ramadan, Golden Leaf

WP 2–1: Yusef Ramadan, Golden Leaf muay thai

Fight 22 Ring 2 Kvartsfinal herrar -60 Adam Modigh, Silverstaden IF vs Karam Salman, Realfighter

W RSC H: Karam Salman, Real fighter

 

Fight 23 Ring 1 Kvartsfinal herrar -60 Alexander Norberg, Västerås KC vs Hamza Bougmza, Rinkeby muay thai

WP: Hamza Bougmza

Fight 24 Ring 2 Kvartsfinal herrar -63,5 Erik Olsson, Göteborgs muay thai vs Mikael Bengtsson, 12 kings muay thai

WP 2-1: Mikael Bengtsson, 12 kings muay thai

 

Fight 25 Ring 1 Kvartsfinal herrar -63,5 Daniel Carlsson, Karlstad muay thai vs Alexander Arutyunyan, Slagskeppet

WP: Daniel Carlsson

Fight 26 Ring 2 Kvartsfinal herrar -63,5 Kim Falk, Drakstadens muay thai vs Viktor Gustavsson, Halmstad muay thai

WP 2-1: Kim Falk, Drakstadens muay thai

 

Fight 27 Ring 1 Kvartsfinal herrar -63,5 Prudencio Ayite Realfighter vs Saranhey Lindberg Västerås KC

WP: Saranhey Lindberg Västerås KC

Fight 28 Ring 2 Kvartsfinal herrar -67 Daniel Andersson, Glommens muay thai vs Sahir Ahmed, Slagskeppet

W RSC: Sahir Ahmed, Slagskeppet

 

Fight 29 Ring 1 Kvartsfinal herrar -67 Kittisak Noibiwon, Real fighter vs Adel Ekvall, Halmstad muay thai

WP: Adel Ekvall, Halmstad muay thai

Fight 30 Ring 2 Kvartsfinal herrar -67 Max Ramkvist, Fighting community muay thai vs Mario Cartagena, Varbergs thaiboxning

WP: Max Ramkvist, Fighting community muay thai

 

Fight 31 Ring 1 Kvartsfinal herrar -67 Abdou Karim Chorr, SBC IF vs Jonatan Ailert, Golden leaf muay thai

WP: Abdou Karim Chorr, SBC IF

Fight 32 Ring 2 Kvartsfinal herrar -71 Ricardo Gonzales, Stockholm Muay thai vs Fredrik Björnander, Ren yi

WP: Ricardo Gonzales, Stockholm Muay thai

 

Fight 33 Ring 1 Kvartsfinal herrar -71 Jonas Froby, Tullinge muay thai vs Reber Alwand, Slagskeppet

WP 2-1: Jonas Froby, Tullinge muay thai

 

Fight 34 Ring 2 Kvartsfinal herrar -71 Björn Johansson Onechai muay thai vs Fredrik Svensson Halmstad Muay thai

WP: Fredrik Svensson, Halmstad muay thai

 

Fight 35 Ring 1 Kvartsfinal herrar -71 Anders Nguyen, Tip muay thai vs Hvroje Sambar, Muay thai Champions

WP: Anders Nguyen, Tip muay thai

 

Fight 36 Ring 2 Semifinal herrar -54 Achmed Ben Aicha, Karlstad muay thai vs Abo Semai, Malmö muay thai

W RSC H: Achmed Ben Aicha, Karlstad muay thai

 

Fight 37 Ring 1 Semifinal herrar -57 Abdi Mohammed, Rinkeby muay thai vs Stefan Bäckström, Halmstad muay thai

W RSC Retired: Abdi Mohammed, Rinkeby muay thai